Informace pro pěstitele

 

Jablka vybíráme od 13. 8. 2018.

 

 

 

25.6.2018

Vybíráme ovoce do pěstitelského pálení. 

 

Destilát z jablek, švestek, hrušek, třešní, mirabelek a blum je již k vyzvednutí v Dolní Rovni i ve Slatiňanech s přihlédnutím k pořadí vybraného ovoce do konce října.

 

Uděláme pro vás i vyšší koncentraci lihu pro léčitelské účely!!

 

Důležité upozornění: rané odrůdy peckovin (švestek) mají tendenci při dozrávání propadávat a toto propadávání by nemělo být signálem ke sklizni. Většina švestek na stromě ještě není zralá. Je nutno se stromem zaklepat a spadlé ovoce posbírat.

Všechny peckoviny přijímáme bez stopek a broskve s vyloupanými peckami.

Důležité upozornění: čím bude ovoce vyzrálejší, tím chutnější bude destilát a bude ho více! Tato informace se týká všeho ovoce, zejména však švestek a ostatních peckovin. Švestky jsou pro pálení nejvhodnější, když samy spadnou!!!

 

Čtěte pozorně! V souvislosti s otravami metylalkoholem chápeme Vaše obavy o zdraví a život. Proto Vám musíme sdělit, že naše pálenka nepředstavuje žádné riziko, naopak se může stát lékem při otravě. Není čistšího alkoholu než vyrobeného destilací ovocného kvasu.

Při pálení není technicky možné, aby koncentrace metanolu dosáhla takové výše, aby způsobila zdravotní potíže. Ani není možné, aby kdokoliv jiný nám Vaši pálenku pančoval, protože od příjmu ovoce až po výdej destilátu je v našich pozorných rukách. Umožníme Vám případně i Vaši přítomnost při výrobě Vašeho alkoholu. Nebojte se a vozte ovoce do naší pálenice!

Protokol o zkoušce našeho destilátu je ke stažení v dolní části této stránky.

Naše pěstitelská pálenice je vyjímečná tím, že disponuje takřka neomezeným objemem kvasných nádob a tak se ještě nestalo, že od působení od roku 2000 do současnosti, bychom odmítli od pěstitelů přijmout ovoce. Zkrátka jsme nafukovací. Také příjem ovoce máme natolik zmechanizovaný, že probíhá plynule, netvoří se fronty a tedy neokrádáme zákazníky o drahocenný čas.

K jednomu litru destilátu z minulé sezóny přípočitáváme přirážku 5,-Kč za skladování a manipulaci. Tuto přirážku budeme také účtovat za výběr pouze jednoho litru destilátu.

Vyzvedněte si prosím zkapalněné ovoce včas !!!
 

Ke stažení