Informace pro pěstitele

 

PĚSTITELSKÁ PÁLENICE

  

má od 1. 9. 2019 nového provozovatele p. Miroslava HOLUBA

Ovoce na pálení se vybíra pouze v Dolní Rovní od 2. 9. 2019

 

Vedoucí:

pan ŽÁK 773 838 865

provozní doba viz níže

 

 

Pěstitelská pálenice  v roce 2019 bude v provozu pouze do konce prázdnin. Provozní doba bude každé pondělí a čtvtek od 8:00-15:00. Příjem ovoce a výběr destilátu mimo pracovní dobu lze domluvit na čísle 773 838 865.Vybírat se bude pouze rané ovoce (višně a třešně)

 

Cena za jeden litr vypáleného 50 % lihu bude  170 ,- Kč včetně spotřební daně a DPH.

Cena pálení vlastního kvasu za jeden litr 50 % lihu bude 160,- Kč včetně spotřební daně a DPH.

Ve slatiňanech se bude ovoce vybírat pouze ve středu od 8:00-17:00.

 

 

 

  OD 2. 5. 2019

VYDÁVÁME DESTILÁT POUZE NA ZAVOLÁNÍ

DOLNÍ ROVEŇ

PAN ŽÁK 773 838 865

Děkujeme za pochopení

 

 

 

Uděláme pro vás i vyšší koncentraci lihu pro léčitelské účely!!

 

Důležité upozornění: rané odrůdy peckovin (švestek) mají tendenci při dozrávání propadávat a toto propadávání by nemělo být signálem ke sklizni. Většina švestek na stromě ještě není zralá. Je nutno se stromem zaklepat a spadlé ovoce posbírat.

Všechny peckoviny přijímáme bez stopek a broskve s vyloupanými peckami.

Důležité upozornění: čím bude ovoce vyzrálejší, tím chutnější bude destilát a bude ho více! Tato informace se týká všeho ovoce, zejména však švestek a ostatních peckovin. Švestky jsou pro pálení nejvhodnější, když samy spadnou!!!

 

Čtěte pozorně! V souvislosti s otravami metylalkoholem chápeme Vaše obavy o zdraví a život. Proto Vám musíme sdělit, že naše pálenka nepředstavuje žádné riziko, naopak se může stát lékem při otravě. Není čistšího alkoholu než vyrobeného destilací ovocného kvasu.

Při pálení není technicky možné, aby koncentrace metanolu dosáhla takové výše, aby způsobila zdravotní potíže. Ani není možné, aby kdokoliv jiný nám Vaši pálenku pančoval, protože od příjmu ovoce až po výdej destilátu je v našich pozorných rukách. Umožníme Vám případně i Vaši přítomnost při výrobě Vašeho alkoholu. Nebojte se a vozte ovoce do naší pálenice!

Protokol o zkoušce našeho destilátu je ke stažení v dolní části této stránky.

K jednomu litru destilátu z minulé sezóny přípočitáváme přirážku 5,-Kč za skladování a manipulaci. Tuto přirážku budeme také účtovat za výběr pouze jednoho litru destilátu.

Vyzvedněte si prosím zkapalněné ovoce včas !!!
 

Ke stažení
Provozní doba
(PDF 0.11 MB)